Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Kultura / Nagrodzeni w konkursie „Kolorowa Wielkanoc”

Nagrodzeni w konkursie „Kolorowa Wielkanoc”

Opublikowano w dniu: w kategorii: Kultura   Wydarzenia  

Sobotni (12.03) VIII Pokaz Potraw Wielkanocnych w Radoczy, był doskonałą okazją do zaprezentowania pokonkursowej wystawy, podczas której mieszkańcy naszej Gminy mogli obejrzeć najlepsze prace w konkursie „Kolorowa Wielkanoc”. W trakcie imprezy na scenę zaproszono wszystkich nagrodzonych, by z rąk członka jury – Miry Sabatowicz mogli odebrać zasłużone nagrody.

A jury, które oceniało prace miało naprawdę „twardy orzech do zgryzienia”. Grzegorz Giermek, Mira Sabatowicz i Maria Paśnik musieli spośród wszystkich ponad 300 prac nagrodzić te najlepsze. Po długich obradach udało się dokonać wyboru. Najlepsze prace nawiązujące do pięknych tradycji wielkanocnych należały do:

I grupa konkursowa (przedszkolaki, zerówka, klasy I-III szkoły podstawowej)
wykonanie pisanek dowolną techniką, bez elementów zakupionych
1 miejsce: Maja Nicieja – Szkoła Podstawowa Witanowice
2 miejsce: Karol Lach – Szkoła Podstawowa Radocza
2 miejsce: Radosław Dębski – Szkoła Podstawowa Woźniki
3 miejsce: Hubert Bliźnik – Szkoła Podstawowa Witanowice
3 miejsce: Julia Kwarciak – Szkoła Podstawowa Witanowice
3 miejsce: Oliwier Pierzchała – Szkoła Podstawowa Woźniki
wyróżnienie: Krzysztof Orkisz – Zespół Szkolno-Przedszkolny Tomice
wyróżnienie: Kinga Koim – Zespół Szkolno-Przedszkolny Tomice
wyróżnienie: Julia Pająk – Szkoła Podstawowa Woźniki
wyróżnienie: Magdalena Gibas – Szkoła Podstawowa Radocza
wyróżnienie: Zuzanna Gibas – Szkoła Podstawowa Radocza
wyróżnienie: Łucja Łopatecka – Zespół Szkolno-Przedszkolny Tomice
wyróżnienie: Jan Jurka – Szkoła Podstawowa Radocza
wyróżnienie: Filip Janczak – Szkoła Podstawowa Radocza
wyróżnienie: Justyna Nowak – Zespół Szkolno-Przedszkolny Tomice
wyróżnienie: Karolina Kwarciak – Szkoła Podstawowa Witanowice
wyróżnienie: Piotr Szostek – Szkoła Podstawowa Radocza
wyróżnienie: Paweł Szostek – Szkoła Podstawowa Radocza
wyróżnienie: Miłosz Słupski – Zespół Szkolno-Przedszkolny Tomice
wyróżnienie: Oliwier Tomczyszyn – Szkoła Podstawowa Woźniki
wyróżnienie: Weronika Nicieja – Zespół Szkolno-Przedszkolny Tomice
wyróżnienie: Karolina Tomiak – Zespół Szkolno-Przedszkolny Tomice
wyróżnienie: Kamila Widlarz – Zespół Szkolno-Przedszkolny Tomice
wyróżnienie: Mateusz Tyl – Zespół Szkolno-Przedszkolny Tomice

II grupa konkursowa (klasy IV-VI szkoły podstawowej)
wykonanie stroika wielkanocnego o dowolnym kształcie i wielkości, możliwość zastosowania dowolnych technik, preferowane użycie materiałów naturalnych
1 miejsce: Krzysztof Kata – Szkoła Podstawowa Radocza
1 miejsce: Natalia Łopatecka – Szkoła Podstawowa Witanowice
2 miejsce: Julia Wieczorek – Zespół Szkolno-Przedszkolny Tomice
3 miejsce: Natalia Janicka – Szkoła Podstawowa Witanowice
wyróżnienie:

Weronika Bliźnik – Szkoła Podstawowa Witanowice
wyróżnienie: Aleksandra Kajfasz – Szkoła Podstawowa Witanowice
wyróżnienie: Oliwia Ciernia – Szkoła Podstawowa Witanowice

III grupa konkursowa (mieszkańcy gminy Tomice)
rękodzieło wielkanocne ma nawiązywać do rodzimych tradycji ludowych i obrzędowości wielkanocnej
1 miejsce: Beata Matyjasik-Bobak – Radocza
1 miejsce: KGW Radocza
1 miejsce: Ewa Talaga – Zygodowice
2 miejsce: Grażyna Adamczyk – Radocza