Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Kultura / Mikołaj odwiedził dzieci w Ośrodku Kultury

Mikołaj odwiedził dzieci w Ośrodku Kultury

Opublikowano w dniu: w kategorii: Kultura   Wydarzenia  

Wizyta Świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych dni w roku przez wszystkie dzieci. W sobotni wieczór (03.12) do Ośrodku Kultury Gminy Tomice zawitał wspaniały Gość. Licznie zgromadzona widownia chętnie oglądała świąteczną bajkę pt. „Co się stało z Mikołajem” w wykonaniu aktorów Teatru TAK.

Interaktywny spektakl opowiadał o zabawnym skrzacie o imieniu Bąbel i  jego arcyważnej misji – odnalezienia Mikołaja, który zamiast rozdawać dzieciom prezenty, zapadł się pod ziemię. Wraz ze swoim przyjacielem Rudolfem wyrusza na poszukiwania – kierunek Arizona a tam spotkanie z Kowbojem oszustem – kierunek Afryka a tam egzotycznie świąteczny taniec, po Mikołaju ani śladu… Może w świecie bajek, gdzie czekał nieszczęśliwy Trol Trollo oraz Czarnoksiężnik i jego trzy magiczne skarpety z zagadkami?

Zgromadzone dzieci  pomogły w odnalezieniu zaginionego Mikołaja i bajka zakończyła się szczęśliwie. W nagrodę odnaleziony Mikołaj rozdał dzieciom  wspaniałe prezenty. Królowały zabawki, pluszaki ale również książki no i przede wszystkim słodycze. Miło spędzony czas uświetniły również wspólne zdjęcia z Mikołajem.

Szkoda, że ten wspaniały Gość odwiedza nas tylko raz w roku.