Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Kultura / Impreza plenerowa „Regionalne Rozmaitości – Piknik Rybny w Wiklinowej Wiosce”

Impreza plenerowa „Regionalne Rozmaitości – Piknik Rybny w Wiklinowej Wiosce”

Opublikowano w dniu: w kategorii: Kultura  

1 września na boisku sportowym w Woźnikach odbyła się impreza plenerowa „Regionalne Rozmaitości – Piknik Rybny w Wiklinowej Wiosce”, podczas której przygotowano wiele atrakcji promujących i upowszechniających dziedzictwo kulturowe rybołówstwa.

Uczestnicy, w tym grupy defaworyzowane, skorzystały z ciekawego programu, opierającego się na rybnej tematyce, przejawiającej się w kulinariach, zajęciach plastycznych, stoisku informacyjnym o Dolinie Karpia czy tematycznej dekoracji rozstawionej na całym placu jak również w głębi sceny, gdzie za artystami królował olbrzymich rozmiarów kolorowy karp. Przywieszono również baner informujący o imprezie i promujący wydarzenie.

Przybyli goście mogli pobawić się przy występie kabaretu Truteń, wziąć udział w konkursie na temat dziedzictwa rybołówstwa, pokazie wędzenia oraz grillowania ryb zakończonym degustacją. W „Kąciku malucha” najmłodsi uczestnicy kolorowali „karpiowe malowanki” oraz słuchali czytanej przez instruktorkę książki „Wędrówki Czapli po Dolinie Karpia”. Kolejną atrakcją były warsztaty wikliniarskie. Chętni w szybki sposób nabyli odpowiedniej wiedzy praktycznej pozwalającej zbudować wiklinową miniaturę wozu. Dzieci korzystały z dmuchanego placu zabaw i animacji o tematyce wodnej.

W trakcie Pikniku uczestnicy zostali poczęstowani żurkiem oraz degustowali pasztet z ryb.

Konferansjer w ciągu kilku godzin trwania Pikniku wielokrotnie informował o roli akwakultury oraz rybaków dbających o akweny wodne, co przyczyniło się do zwiększenia świadomości społecznej w tej materii.

Impreza, przed jej rozpoczęciem, była szeroko reklamowana na terenie gminy Tomice i nie tylko poprzez plakaty, informacje zamieszczane na stronach internetowych czy w profilach facebookowych.

Impreza plenerowa „Regionalne Rozmaitości – Piknik Rybny w Wiklinowej Wiosce”