Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Kultura / Gorąca zabawa w „Krainie Lodu”

Gorąca zabawa w „Krainie Lodu”

Opublikowano w dniu: w kategorii: Kultura  

W sobotnie popołudnie (23.02) dzieci z terenu gminy Tomice wzięły udział w tematycznej imprezie karnawałowej „Bal w Krainie Lodu”. Zapraszali na nią Olaf i Elsa, a później sami poprowadzili zabawę przy rytmicznych piosenkach. Sala Ośrodka Kultury zaroiła się dziećmi, uświetniającymi bal wspaniałymi kolorowymi kreacjami. Tylu księżniczek i efektownie przystrojonych młodzieńców jeszcze nie gościło w OKGT.

Specjalnie na okazję imprezy, pracownicy OKGT udekorowali salę nadając jej wygląd lodowej krainy. Kolorytu dodały refleksy błękitnego, zielonego i białego światła rzucane na podłogę przez specjalne lampy. Dzieci mogły poczuć się jak w domu Elsy, Olafa i Anny. Szybko weszły w kolorowy, migotliwy świat bajki, uwalniając pełnię swojej energii.

W trakcie dynamicznych zabaw, z których najbardziej spektakularną była bitwa na śnieżki, mogły ochłonąć popijając magiczną wodę, a także częstować się „rękami Olafa”, „nosem Olafa”, ptasim mleczkiem, „śnieżnymi kulami” oraz popcornem.

Impreza zakończyła się warsztatami plastycznymi, podczas których mali goście wykonywali „śnieżnego Olafa”, czyli najpierw układali na tacce z klejem kształt postaci z waty, dodając wycięte ręce, oczy, nos i włosy. Po dosypaniu styropianowych kuleczek, Olaf został przykryty drugą – przezroczystą – tacką mocowaną na gorącym kleju.

W trakcie warsztatów dzieci miały możliwość obejrzenia filmu z najciekawszymi scenami z bajki, która królowała na tej imprezie.

Na zakończenie dzieciaki robiły mnóstwo pamiątkowych zdjęć z Olafem, Elsą i Anną, które cały czas bacznie obserwowały gości z dekoracji. Uczestnicy balu wychodzili z trzygodzinnego balu z uśmiechami na twarzy.