Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Kultura / Ekomuzealnicy z Tomic znów na trasie

Ekomuzealnicy z Tomic znów na trasie

Opublikowano w dniu: w kategorii: Kultura  

Kolejnym punktem na trasie Ekomuzeum Doliny Karpia, jaki odwiedziła 25-osobowa grupa młodzieży z Ośrodka Kultury Gminy Tomice była restauracja Revel w Zatorze, gdzie dzieci miały okazję poznać lokal „od kuchni”. I to dosłownie, gdyż właśnie na zapleczu najpierw przeszły szybki kurs przygotowania ciasta na pizzę, dowiedziały się nieco o tajniach jej wypieku, a potem same wałkowały ciasto pod czujnym okiem kucharza, dorzucały własnoręcznie komponenty, po czym pizza trafiała do rozgrzanego (400 stopni C°) pieca, a po siedmiu minutach na talerze. Dla dzieci była to nie lada gratka, a końcowy produkt wyglądał i smakował identycznie jak pizze serwowane przez lokal.

Oprócz zabawy w kucharza, uczestnicy wycieczki stanęli za barem, gdzie menedżer restauracji uczyła je obsługi specjalistycznego sprzętu, parzenia dobrej kawy i jej podania. Każde z dzieci mogło na chwilę poczuć się jak barman(ka).

Na koniec pobytu w Revelu dzieci skosztowały znanego już w okolicy, serwowanego przez lokal chleba, do którego ciasto zostało wyrobione w ich obecności przez kucharza.

Po bogatej we wrażenie wizycie i zdobyciu pieczątki potwierdzającej zaliczenie kolejnego punktu na trasie Ekomuzeum, dzieci bezproblemowo poradziły sobie z questem prowadzącym po zatorskim rynku.

Wyjazd został zorganizowany w ramach projektu: „Organizacja cyklu spotkań bazujących na obiektach znajdujących się w Ekomuzeum Doliny Karpia w ramach Klubu Ekomuzealnika Doliny Karpia na rzecz promocji obszaru”.

Realizacja projektu przez Ośrodek Kultury w Tomicach jest możliwa dzięki otrzymanemu dofinansowaniu grantu „Zorganizowanie spotkań dla lokalnej społeczności stanowiących atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu” ze Stowarzyszenia Dolina Karpia.

Ekomuzealnicy z Tomic znów na trasie