Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Edukacja / ZSCKU im. św. Jana Pawła II w Radoczy zmienia oblicza nauki!

ZSCKU im. św. Jana Pawła II w Radoczy zmienia oblicza nauki!

Opublikowano w dniu: w kategorii: Edukacja  

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniom rynku pracy Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy od roku szkolnego 2020/2021 otwiera nowy kierunek – Liceum Ogólnokształcące z przedmiotami medycznymi.

To doskonała propozycja dla młodzieży chcącej rozwijać zainteresowania branżą pielęgniarsko – ratowniczą. Liceum daje bazę dla uczniów, którzy będą kontynuować naukę na  uczelniach wyższych ze specyfikacją medyczną (Pielęgniarstwo, Ratownictwo medyczne, Fizjoterapia, Dietetyka, Medycyna itp.).

W ramach podjętej współpracy z Wydziałem Nauk o Zdrowiu Akademii Techniczno-Humanistycznej z siedzibą w Bielsku-Białej oraz Zespołem Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wadowicach i przy wsparciu Starostwa Powiatowego w trakcie 4-letniego okresu nauczania przewidziano m.in. wizyty zawodoznawcze, szkolenia, warsztaty i inne wydarzenia naukowe oraz udział w wykładach prowadzonych przez uczelnię.

Przedmioty w zakresie rozszerzonym: biologia, chemia i język angielski tworzą dobry fundament do kontynuacji nauki na uczelniach wyższych, a innowacyjne przedmioty uzupełniające są dobrane pod kątem doskonalenia wiedzy i umiejętności z zakresu edukacji medycznej.

ZSCKU im. św. Jana Pawła II w Radoczy zmienia oblicza nauki!

Źródło: ZSCKU w Radoczy