Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Edukacja / XIV Targi Edukacyjno-Wydawniczo-Informacyjne w ZSZKU w Radoczy

XIV Targi Edukacyjno-Wydawniczo-Informacyjne w ZSZKU w Radoczy

Opublikowano w dniu: w kategorii: Edukacja  

W piątek (06.04) około 600 gimnazjalistów z 30 gimnazjów, miało możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół ponadgimnazjalnych, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz hufców pracy.

Jak co roku, Targi Edukacyjne zorganizowało Starostwo Powiatowe w Wadowicach, które tym razem zagościły w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Senator RP Pan Andrzej Pająk, Poseł na Sejm RP Pan Józef Brynkus, Małopolski Wicekurator Oświaty Pani Halina Cimer, Dyrektor Delegatury Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Wadowicach Pani Maria Nitka, Wicestarosta Wadowicki Pan Andrzej Górecki, Radni Powiatu Wadowickiego, Pani Renata Kwaśniewska i Pani Joanna Penkala z Wydziału Edukacji Zdrowia i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Wadowicach, Wójt Gminy Wieprz Pani Małgorzata Chrapek, Wójt Gminy Tomice Pan Witold Grabowski, Wójt Gminy Lanckorona Pan Tadeusz Łopata oraz dyrektorzy szkół i placówek oświatowych powiatu wadowickiego, przedstawiciele związków  zawodowych, uczniowie szkół gimnazjalnych wraz z dyrektorami i opiekunami, a także przedstawiciele lokalnych mediów.

Dyrektor Stanisław Gliwa z panią Joanną Lempart-Musiał dokonali uroczystego otwarcia zauważając, że szkoły powinny iść z duchem czasów i odpowiedzieć na potrzebę młodego pokolenia, gdyż dzisiaj kluczowe są nowe technologie, idea zrównoważonego rozwoju, kształcenie praktyczne oraz rozwój przedsiębiorczości. Potrzebni też są pracownicy fizyczni, ale zadaniem szkół jest przede wszystkim przygotowanie się do życia w warunkach współczesnego świata. Niezmiernie ważne jest korelowanie kształcenia ogólnego i zawodowego, należy zatem podjąć działania wspierające rozwój każdego uczącego się, stosownie do jego potrzeb i możliwości.

Idea Targów Edukacyjno-Wydawniczo-Informacyjnych jest szczególnie ważna dla młodego pokolenia, pokolenia, które będzie, w niedługim czasie, tworzyć, kreować i odpowiadać za losy naszej Ojczyzny. Przesłanie dzisiejszego przedsięwzięcia to: wykorzystanie nowoczesnych technologii w nauczaniu.

Głos zabrali także – Senator RP pan Andrzej Pająk, Poseł na Sejm RP pan Józef Brynkus oraz Małopolski Wicekurator Oświaty pani Halina Cimer, a Wicestarosta Powiatu Wadowickiego pan Andrzej Górecki podkreślał, że szkoły w Powiecie Wadowickim oferują szeroki wachlarz kierunków kształcenia, które zapewnią młodzieży start w dorosłe życie i wyposażą ją w potrzebne na rynku pracy praktyczne umiejętności, tak dzisiaj cenione przez pracodawców.

Całe wydarzenie uświetnił filmik oraz prezentacja multimedialna przygotowane przez uczniów Technikum Grafiki i Poligrafii Cyfrowej, a młodzież wraz ze szkolnym zespołem wokalnym w poetyckim przesłaniu wywarła niezwykłe wrażenie na zebranych.

Targi Edukacyjno-Wydawniczo-Informacyjne są krokiem do przodu w prezentacji oferty, ponieważ odwiedzający je mieli niepowtarzalną okazję bezpośrednio porozmawiać z przedstawicielami poszczególnych placówek i porównać ofertę edukacyjną, jednocześnie nie zapominając o swoich zainteresowaniach czy predyspozycjach. To także jedna z największych tego typu imprez w powiecie, ciesząca się od lat dużym zainteresowaniem zwiedzających, ponieważ dzięki zebranym informacjom młodzi ludzie mogą dowiedzieć się jak zaplanować swoją ścieżkę kariery zawodowej, jak się usamodzielnić, a w wyborze najodpowiedniejszej oferty mogą im pomóc foldery, ulotki czy broszury, które w domowym zaciszu  pozwolą podjąć właściwe decyzje.

Źródło: ZSCKU w Radoczy