Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Edukacja / Wielki test wiedzy dla grafików w Radoczy

Wielki test wiedzy dla grafików w Radoczy

Opublikowano w dniu: w kategorii: Edukacja   Wydarzenia  

I Międzyszkolny Test Wiedzy Multimedialnej, który odbył się we środę (27.04) w ZSCKU w Radoczy i cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży gimnazjalnej powiatu wadowickiego oraz oświęcimskiego, już za nami.
Celem konkursu było pogłębianie wiedzy o sprzęcie komputerowym i urządzeniach peryferyjnych, a tematem przewodnim szeroko pojęte multimedia: media społecznościowe, sprzęt komputerowy, gry komputerowe, grafika 2D i 3D, fotografia, dźwięk, film, druk.

Do testu zgłosiło się ponad 110 uczniów z 15 szkół, a do etapu międzyszkolnego zostało wyłonionych około 50. Finaliści walczyli o tytuł „Multimedialnego Guru Powiatu Wadowickiego oraz Oświęcimskiego”.

Przygotowania do przeprowadzenia testu trwały już od grudnia. Nauczyciel Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych Jakub Frączek wspólnie ze swoimi uczniami wykonali stronę www, przez którą młodzież bezpośrednio mogła wysyłać zgłoszenia do konkursu za pomocą automatycznego formularza. Następnie utworzono profil na facebook’u „Radocza konkurs”, po czym zaprojektowano i wydrukowano plakaty, które dostarczono do szkół.

Głównymi nagrodami w konkursie były bony towarowe do sieci sklepów Media Expert o wartości 200 zł, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, ulotki i zakładki do książek zaprojektowane przez uczniów Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych.

Laureatami tegorocznej edycji zostali:
1. Anna Kowalówka (Gimnazjum w Brzeźnicy)
2. Jan Chyczyński (Gimnazjum nr 2 w Brodach)
3. Olaf Kocur (Gimnazjum nr 2 w Wadowicach)

To dopiero pierwsza edycja konkursu, ale już dziś zapraszamy na kolejną, w przyszłym roku: – Chcemy, żeby nasz konkurs był największym tego typu w powiecie – puentuje Jakub Frączek, nauczyciel Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych i organizator konkursu.

Wielki test wiedzy dla grafików w RadoczyWielki test wiedzy dla grafików w RadoczyWielki test wiedzy dla grafików w RadoczyWielki test wiedzy dla grafików w RadoczyWielki test wiedzy dla grafików w Radoczy
Wielki test wiedzy dla grafików w RadoczyWielki test wiedzy dla grafików w RadoczyWielki test wiedzy dla grafików w RadoczyWielki test wiedzy dla grafików w RadoczyWielki test wiedzy dla grafików w RadoczyWielki test wiedzy dla grafików w RadoczyWielki test wiedzy dla grafików w Radoczy

Źródło: ZSCKU w Radoczy