Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Edukacja / Wielki Test Wiedzy dla Grafików w Radoczy po raz czwarty…

Wielki Test Wiedzy dla Grafików w Radoczy po raz czwarty…

Opublikowano w dniu: w kategorii: Edukacja  

IV Międzyszkolny Test Wiedzy Multimedialnej, który odbył się w piątek (22.03) w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy i cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży szkół podstawowych oraz gimnazjalnych powiatu wadowickiego oraz oświęcimskiego, już za nami.

Celem konkursu było pogłębianie wiedzy o sprzęcie komputerowym i urządzeniach peryferyjnych, a tematem przewodnim szeroko pojęte multimedia: media społecznościowe, sprzęt komputerowy, gry komputerowe, grafika 2D i 3D, fotografia, dźwięk, film, druk.

Przygotowania do przeprowadzenia testu trwały już od grudnia. Podobnie jak w ubiegłych latach, nauczyciel Technikum Grafiki i Poligrafii i Poligrafii Cyfrowej pan Jakub Frączek wspólnie ze swoimi uczniami wykonali stronę www, przez którą młodzież bezpośrednio mogła wysyłać zgłoszenia do konkursu za pomocą automatycznego formularza. Do udziału w teście zachęcano również poprzez profil na facebook’u „Radocza konkurs” oraz zaprojektowane i wydrukowane plakaty, które dostarczono do szkół.

Do etapu międzyszkolnego zostało wyłonionych ok. 80 osób. Finaliści po raz czwarty walczyli o tytuł „Multimedialnego Guru Powiatu Wadowickiego i Oświęcimskiego”, a głównymi nagrodami w konkursie były bony towarowe o łącznej wartości 1000 zł do sieci sklepów Media Expert.

W tym roku dodatkowe nagrody dla finalistów naszego Międzyszkolnego Testu Wiedzy Multimedialnej ufundowała firma Łysoń. Za miejsca od 1-3 laureaci otrzymali wejściówki dla całych rodzin, a 4-10 – bilety dla dwóch osób do APILANDII Interaktywnego Centrum Pszczelarstwa, za co serdecznie dziękujemy.

Laureatami IV edycji konkursu zostali:

1 – Mateusz Pieczara (SP nr 1 Wadowice)
2 – Mateusz Franik (SP Dąbrówka)
3 – Tomasz Mydlarz (ZSP Tomice)
4 – Dominik Macioł (SP nr 5 Andrychów)
5 – Martyna Stuglik (ZSS Sułkowice Bolęcin)
6 – Jakub Kasprzyk (SP Brody)
7 – Sebastian Rogóż (ZSP Spytkowice)
8 – Kamil Górkowy (ZSP Bachowice)
9 – Paulina Wypartowicz (ZS Izdebnik)
10 – Dawid Przystał (ZSP Bachowice)

To dopiero czwarta edycja konkursu, ale już dziś zapraszamy na kolejną, w przyszłym roku.

Dziękujemy wszystkim raz jeszcze za wyrównaną walkę i gratulujemy zwycięzcom!

Źródło: ZSCKU w Radoczy