Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Edukacja / Uczniowie z Radoczy w półfinale XVIII Olimpiady Techniki Samochodowej

Uczniowie z Radoczy w półfinale XVIII Olimpiady Techniki Samochodowej

Opublikowano w dniu: w kategorii: Edukacja  

Damian Brandys, Mateusz Orkisz i Patryk Baran z Technikum Pojazdów Samochodowych reprezentowali Zespół Szkół CKU im. św. Jana Pawła II w Radoczy w drugim etapie XVIII Olimpiady Techniki Samochodowej organizowanej w Warszawie na Wydziale Samochodów i Maszyn Rolniczych Politechniki Warszawskiej. Byli jednymi z 504 uczniów reprezentujących kraj i okazali się najlepsi wśród uczestników z naszego powiatu.

Nagroda jest bardzo intratna, ponieważ finaliści i laureaci olimpiady są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, ponadto będzie przyznany tytuł Samochodowej Szkoły Roku. Taki tytuł może zostać przyznany szkole, której uczniowie zdobędą z II i III etapu największą liczbę punktów oraz przynajmniej jeden z uczniów przejdzie do etapu III.

Uczniowie pod czujnym okiem nauczyciela przedmiotów zawodowych – Janusza Mostowika  rozwijali swoją wiedzę i zainteresowania, przygotowując się bardzo skrupulatnie i rzetelnie do olimpiady, gdyż w trakcie zmagań konkursowych oceniano wiedzę z zakresu: podstaw konstrukcji maszyn, budowy pojazdów samochodowych, diagnozowania i naprawy zespołów oraz układów pojazdów samochodowych.

Taka forma aktywizacji przyczyniła się do nawiązania wielu kontaktów, które w przyszłości posłużą inspirowaniu młodych ludzi do uczestnictwa w tego typu przedsięwzięciach, mimo że wymagają one niezwykłego poświęcenia nie tylko czasu, ale i samozaparcia i ogromnej odwagi.

Już dzisiaj dziękujemy za podjęcie tego wyzwania wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że pasjonatów „techniki samochodowej” będzie znacznie więcej.

Źródło: