Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Edukacja / Uczniowie z Radoczy na praktykach zawodowych we Włoszech

Uczniowie z Radoczy na praktykach zawodowych we Włoszech

Opublikowano w dniu: w kategorii: Edukacja  

W dniach od 14.04.2018 r. do 12.05.2018 r. 24 uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy, kształcących się w zawodach: technik pojazdów samochodowych, technik logistyk oraz technik żywienia i usług gastronomicznych było uczestnikami projektu pt. PRAKTYKA CZYNI MISTRZA, realizowanego w ramach projektu Erasmus+.

Głównym celem przedsięwzięcia jest ułatwienie zatrudnienia młodzieży po ukończeniu nauki w technikum poprzez takie dostosowanie kształcenia w szkole, aby uwzględniało potrzeby pracodawców i współczesnego rynku pracy.

Uczniowie odbywali praktykę w firmach o działalności zgodnej ze swoim zawodem, a więc w warsztatach samochodowych, w sklepach, w kawiarniach, cukierniach i restauracjach. Każdego dnia rozwijali swoje umiejętności i kompetencje zawodowe. Mieli możliwość pracy w międzynarodowych zespołach, doskonaląc praktyczną znajomość języków obcych, a pobyt we Włoszech poprzedziły przygotowania w kraju, które obejmowały m.in. przygotowanie językowe, kulturowe oraz pedagogiczno-psychologiczne.

W ramach projektu zapewniono także zakwaterowanie w wieloosobowych apartamentach, wyżywienie oraz przejazd do Włoch, transport lokalny i ubezpieczenie.

Uczestnicy projektu otrzymywali cotygodniowe kieszonkowe, a poza codziennymi obowiązkami w dni wolne od pracy odkrywali uroki tętniącej życiem Bolonii, zwiedzili Florencję i Wenecję oraz wypoczywali na plaży w Rimini nad Adriatykiem. Mieli okazję zapoznać się z lokalną kuchnią, kulturą i obyczajowością, a do Polski wrócili pełni niezapomnianych wrażeń i doświadczeń, które z pewnością wykorzystają w przyszłości w swoim życiu zawodowym.

Źródło: ZSCKU w Radoczy