Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Edukacja / Tomiccy uczniowie wyróżnieni

Tomiccy uczniowie wyróżnieni

Opublikowano w dniu: w kategorii: Edukacja  

Rok szkolny 2016/2017 powoli dobiega końca. Dla kilku uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tomicach całoroczna praca kończy się wyjątkowo, bo z wyróżnieniami.

Trzech uczniów szkoły otrzymało stypendium naukowe Marszałka Województwa Małopolskiego: Dominik Baklarz z klasy V, Bartłomiej Zajda z kl. V oraz Zuzanna Pawlik z klasy VI. Ciężka praca w roku szkolnym 2015/2016 zaowocowała przyznaniem w tym roku stypendium naukowego w ramach Regionalnego Programu Stypendialnego, który finansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020 oraz z budżetu Województwa Małopolskiego. Otrzymane stypendia uczniowie chcą przeznaczyć m.in. na zakup pomocy naukowych i podręczników oraz sfinansowanie kursów i szkoleń językowych.

Szczególnie wyróżniony został Dominik Baklarz. Jako jeden z pięćdziesięciu najlepszych stypendystów szkół podstawowych województwa małopolskiego, został zaproszony na uroczystą galę wręczenia dyplomów. Impreza ta miała miejsce w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie. Dominik, za wybitne osiągnięcia w nauce, odebrał osobiste gratulacje m. in. z rąk  członka zarządu Województwa Małopolskiego ds. Edukacji Grzegorza Lipca oraz Dyrektora Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Dariusza Styrny. Dominik udzielił również krótkiego wywiadu Telewizji Kraków.

Stypendystom i ich rodzicom serdecznie gratulujemy!  Mamy nadzieję, że w kolejnych latach ich wzorem pójdą inni uczniowie z naszej Gminy.

Nie są to jedyne wyróżnienia, które otrzymali uczniowie tej szkoły. Mateusz Tyl uczeń klasy IV b, należący do grupy Młodzi Naukowcy (10-12 lat) i od 4 lat uczęszczający na zajęcia na Uniwersytecie Śląskim Dzieci w Katowicach, gdzie może realizować się w różnego rodzaju zajęciach mających na celu pokazanie dzieciom, że nauka może być zabawą, otrzymał wyróżnienie w IX edycji Konkursu Wyróżnienia JM Rektora Uniwersytetu Ślaskiego w Katowicach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

GALERIE ZDJĘĆ na zsptomice.edupage.org

Źródło: ZSP Tomice