Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Edukacja / Przyjemne z pożytecznym – I Piesze Wędrowanie na Groń Jana Pawła II

Przyjemne z pożytecznym – I Piesze Wędrowanie na Groń Jana Pawła II

Opublikowano w dniu: w kategorii: Edukacja  

Jak uczcić 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości? Jak świętować Dzień Dziecka, by każde dziecko wiedziało, że jest w tym dniu wyjątkowe, ważne i to co robi w swoim życiu, ma ogromne znaczenie, bo zostawia swój ślad? Uczniowie Szkoły Podstawowej w Radoczy ten ślad zostawili na szlaku Leskowca. W sobotę (30.05) 63 dzieci wraz z wychowawcami, Dyrektor Anną Adamik, pielęgniarką Barbarą Wróbel oraz rodzicami rozpoczęło wędrówkę na szczyt Leskowca.

Relacja uczestników Rajdu:

„Postanowiliśmy, że ten rok musi być wyjątkowy i nasze świętowanie też takie było. Nasza wycieczka nie była po prostu wyjściem na szczyt, to było nasze „I Piesze Wędrowanie” po szlaku, który jest bardzo ważny dla mieszkańców naszego powiatu. To miejsce szczególne. To właśnie tutaj swoje wędrowne przygody przeżywali m.in. Jan Paweł II i Kardynał Stefan Wyszyński.

Pogoda nam dopisywała, a drobny deszczyk czasami ochłodził nasze spocone główki. Trzeba przyznać, że nasza wspaniała grupa, w zwartym szyku odważnie kroczyła w górę i w czasie 1h 35 minut dotarliśmy do schroniska. Po odpoczynku i skonsumowaniu tego wszystkiego, co na górę wnieśliśmy  ruszyliśmy w kierunku szczytu. Po wejściu na trasę, po lewej stronie za schroniskiem zasadziliśmy dąb, który ma upamiętniać 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Ten dąb, nie taki mały, wnieśli na szczyt nasi chłopcy z klas VII i VI. Wielki szacunek i podziękowania dla nich za podwójny wysiłek. Troszkę w tym wnoszeniu pomogła Emilka – nasza wspaniała przewodnicząca. Mamy nadzieję, że nasz kraj będzie się tak rozwijał i rósł w siłę, jak ten dąb. Na szczycie, po ułożeniu flagi biało – czerwonej, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie, aby podkreślić jeszcze bardziej nasz szacunek i hołd oddany wszystkim tym, którzy walczyli o naszą wolność.

Wracając do schroniska, mieliśmy jeszcze chwilkę na regenerację. Przy drobnym deszczyku, w słoneczku i we wspaniałych humorach zbieraliśmy siły na zejście. Nie traciliśmy czasu, oj nie …nawet tu znaleźliśmy czas, aby rozegrać partyjkę gry. Oczywiście gra na spostrzegawczość okazała się hitem …kto wygrał? Hmm …nie pamiętam, ale czy to ważne? Najważniejsza w tym dniu była postawa uczniów, nikt nie marudził, nikt nie narzekał, nikt się nie zgubił Dziękujemy Wam za piękny dzień. Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców, którzy z nami wędrowali, dziękujemy za pomoc, wsparcie i miłe towarzystwo. Dziękujemy również Radzie Rodziców, która ufundowała nam wspaniałego „dąbka”. To kto pierwszy wraca, aby podlać nasze pierwsze wspólnie zasadzone drzewo?”

Źródło: SP Radocza