Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Edukacja / Nowoczesne pracownie i profesjonalne pomoce dydaktyczne w Radoczy

Nowoczesne pracownie i profesjonalne pomoce dydaktyczne w Radoczy

Opublikowano w dniu: w kategorii: Edukacja  

24 lutego br. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy miało miejsce ważne dla szkoły i środowisk wydarzenie – poświęcenie i oddanie do użytku nowoczesnych pracowni oraz specjalistycznego, wysokiej klasy sprzętu do nauki zawodów mechanicznych. Aktu poświęcenia pracowni i pomocy dydaktycznych dokonał ks. Robert Jończyk w asyście pocztu sztandarowego szkoły.

Symbolicznie otwierając pomieszczenia dydaktyczne wstęgę przecinali honorowi goście uroczystości w osobach: Starosta Powiatu Wadowickiego Bartosz Kaliński, Wicestarosta Powiatu Wadowickiego Andrzej Górecki, Przewodniczący Rady Gminy Tomice Zygmunt Szymczak, Członek Zarządu Powiatu Wadowickiego  Franciszek Żmuda oraz gospodarz uroczystości – Dyrektor Zespołu Szkół Stanisław Gliwa.

Pan Starosta Bartosz Kaliński, zabierając głos, mówił z uznaniem o unowocześnianiu bazy technodydaktycznej szkoły i podwyższaniu jej standardów.

Ta szkoła to zupełnie inna placówka dydaktyczna, od tej którą pamiętam sprzed kilku lat”- zaznaczył Pan Starosta (absolwent radockiej szkoły).

Dyrektor Zespołu Szkół Stanisław Gliwa podziękował  Staroście i  Zarządowi Powiatu Wadowickiego  za podjęcie stosownej uchwały i pomoc w pozyskaniu finansów  na  nowo zakupiony sprzęt.

Zespół Szkół w Radoczy – szkoła, która w ubiegłym roku obchodziła jubileusz 70-lecia – jest tą spośród placówek dydaktycznych powiatu wadowickiego, która ciesząc się uznaniem mieszkańców, stale dba o poziom nauczania i stosowne do tego warunki. W bieżącym roku szkolnym w szkole uruchomiono dwa nowe kierunki kształcenia – technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz kierowca mechanik. W związku z tym szkoła, z pomocą Starostwa, otrzymała  z ministerstwa środki finansowe w kwocie 250 tysięcy złotych,  które pochodzą ze zwiększenia kwoty części oświatowej subwencji ogólnej na rok  2016 z  0,4% rezerwy. Wniosek  przygotowano wspólnie staraniem dyrekcji szkoły, nauczycieli i samorządu Powiatu Wadowickiego.

Za pozyskane środki finansowe szkoła wzbogaciła się o profesjonalne wyposażenie cyfrowych pracowni języka angielskiego i niemieckiego, symulator do nauki jazdy, podnośnik nożycowy diagnostyczny oraz urządzenie 3D do geometrii kół, tester do maszyn rolniczych i roboczych,  diagnoskop systemów samochodowych marki BOSCH,  programy do diagnostyki i naprawy pojazdów i maszyn, oraz szereg innych profesjonalnych narzędzi i sprzętu specjalistycznego do obsługi i naprawy pojazdów na kierunkach mechanicznych.

Uroczystości poświęcenia towarzyszyła niezwykła atmosfera klimatycznej, kolejnej edycji Walentynkowego  Festiwalu  Piosenki Obcojęzycznej o Miłości, który od pięciu już lat gromadzi w Radockiej szkole gimnazjalną (i nie tylko) młodzież o niezwykłych głosach oraz talentach muzycznych i językowych. Wykonawców podziwiali licznie zgromadzeni na uroczystości Goście oraz uczniowie placówki.

Zespół Szkół w Radoczy ciągle podwyższa  standardy kształcenia, czyniąc placówkę dydaktyczną coraz nowocześniejszą, bezpieczną, przyjazną, otwartą na potrzeby lokalnego środowiska, Europę i Świat. To coraz atrakcyjniejsza oferta edukacyjna dla uczniów.

Dodatkowo po zakończeniu części oficjalnej wszyscy chętni mogli skorzystać z przejażdżki symulatorem do nauki jazdy samochodem osobowym.

Źródło: ZSCKU w Radoczy