Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Edukacja / Nauczyciele i uczniowie z pasją

Nauczyciele i uczniowie z pasją

Opublikowano w dniu: w kategorii: Edukacja   Wydarzenia  

Jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych są stypendia, a w tym roku aż czterech uczniów z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy zostało w ten sposób docenionych.

Gabrysia Wojtyła  – absolwentka Gimnazjum w Graboszycach, tegoroczna maturzystka i uczennica klasy IV Technikum Geodezyjnego, otrzymała Stypendium Prezesa Rady Ministrów oraz Stypendium Naukowe Rady Powiatu w Wadowicach. Uczennica doskonale łączy naukę z uprawianiem sporu wyczynowego jakim jest kolarstwo. Przypomnijmy, że w tym roku szkolnym zdobyła wicemistrzostwo podczas Małopolskiej Licealiady Młodzieży Szkół Ponadgimnazjalnych w Kolarstwie Górskim MTB, a to już czwarty jej medal w tych zawodach.

Stypendium Naukowe Rady Powiatu przyznano również Robertowi Buremu z klasy II ZSZ oraz Edycie Pytel – absolwentce szkoły.

Karolina Żak, która kończyła gimnazjum w Tomicach, uczennica klasy IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych uzyskała Stypendium Naukowe Dyrektora Zespołu za swoje osiągnięcia artystyczne. Jest wielokrotnie nagradzaną laureatką konkursów muzycznych takich jak Talenty Małopolski 2016, KOKON Artystyczna Wylęgarnia, organizowanego przez WCK Wadowice, czy Konkurs Piosenki Patriotycznej organizowanej przez Ośrodek Kultury Gminy Tomice.

W Zespole Szkół w Radoczy nie brakuje również nauczycieli z pasją. Tym razem nagrodę Ministra Edukacji Narodowej odebrała Pani Dyrektor Anna Łasak, a Kierownik Warsztatów Szkolnych Pan Józef Jodłowski Złoty Medal za Długoletnią Służbę.

To pokazuje, że w szkole Jana Pawła II jest miejsce dla młodzieży szczególnie uzdolnionej, gdzie można rozwijać swoje pasje i zainteresowania, a dzięki okazanemu zaangażowaniu i ciężkiej pracy nauczycieli ich podopieczni mogą osiągać tak wspaniałe wyniki.

Gratulujemy!

Zródło: ZSCKU w Radoczy