Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Edukacja / Kierowcy Radoczy najlepsi w powiecie

Kierowcy Radoczy najlepsi w powiecie

Opublikowano w dniu: w kategorii: Edukacja  

Przy sprzyjającej, słonecznej aurze, w piątek (15.04) rozegrano eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W konkursie, który przeprowadził Wydział Ruchu Drogowego KPP w Wadowicach wspólnie z nauczycielami Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy, uczestniczyły cztery zespoły.

Zawodnicy rozwiązywali test wiedzy z przepisów ruchu drogowego oraz historii motoryzacji, wykazywali się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a przede wszystkim poprawnej jazdy samochodem.

Starosta Powiatu Wadowickiego – Bartosz Kaliński, Wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatura w Wadowicach – Krzysztof Kania, Kierownik Ośrodka Szkolenia Motorowego PZM Wadowice Jan Mańka oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach: z-ca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego asp. sztab. Paweł Migdałek, asp. Katarzyna Herma, sierż. szt. Arkadiusz Pytel i st. asp. Artur Lichwiarski podnieśli prestiż tego niecodziennego wydarzenia.

Drużyna z Zespołu Szkół w Radoczy pod opieką mgr inż. Adama Kajdasa w składzie: Konrad Kowalczyk, Arkadiusz Skoczylas i Mateusz Orkisz z Technikum Pojazdów Samochodowych, okazała się bezkonkurencyjna, zdobywając I miejsce drużynowo, a Konrad Kowalczyk okazał się najlepszy w konkurencji jazdy samochodem.

Oto ostateczne wyniki przeprowadzonych eliminacji:
I miejsce – drużyna z ZSCKU Radocza
II miejsce – drużyna nr 1 z ZSiPO Kalwaria
III miejsce – drużyna z ZS nr 2 Wadowice
IV miejsce – drużyna nr 2 z ZSiPO Kalwaria.

Zwycięzcy turnieju będą reprezentować powiat wadowicki w zawodach wojewódzkich.

Kierowcy Radoczy najlepsi w powiecieKierowcy Radoczy najlepsi w powiecieKierowcy Radoczy najlepsi w powiecieKierowcy Radoczy najlepsi w powiecieKierowcy Radoczy najlepsi w powiecieKierowcy Radoczy najlepsi w powiecieKierowcy Radoczy najlepsi w powiecieKierowcy Radoczy najlepsi w powiecieKierowcy Radoczy najlepsi w powiecieKierowcy Radoczy najlepsi w powiecieKierowcy Radoczy najlepsi w powiecieKierowcy Radoczy najlepsi w powiecie