Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Edukacja / II Edycja Wielkiego Testu Wiedzy dla Grafików w Radoczy

II Edycja Wielkiego Testu Wiedzy dla Grafików w Radoczy

Opublikowano w dniu: w kategorii: Edukacja   Wydarzenia  

II Międzyszkolny Test Wiedzy Multimedialnej, który odbył się 5 kwietnia 2017 roku w ZSCKU w Radoczy i cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży gimnazjalnej powiatu wadowickiego oraz oświęcimskiego, już za nami. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy o sprzęcie komputerowym i urządzeniach peryferyjnych, a tematem przewodnim szeroko pojęte multimedia: media społecznościowe, sprzęt komputerowy, gry komputerowe, grafika 2D i 3D, fotografia, dźwięk, film, druk.

Do testu zgłosiło się ponad 120 uczniów z 16 szkół, a do etapu międzyszkolnego zostało wyłonionych około 50. Finaliści po raz drugi walczyli o tytuł „Multimedialnego Guru Powiatu Wadowickiego i Oświęcimskiego”.

Przygotowania do przeprowadzenia testu trwały już od grudnia. Podobnie jak w ubiegłym roku, nauczyciel Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych Jakub Frączek wspólnie ze swoimi uczniami wykonali stronę www, przez którą młodzież bezpośrednio mogła wysyłać zgłoszenia do konkursu za pomocą automatycznego formularza. Do udziału w teście zachęcano również poprzez profil na facebook’u „Radocza konkurs” oraz zaprojektowane i wydrukowane plakaty, które dostarczono do szkół.

Głównymi nagrodami w konkursie były bony towarowe do sieci sklepów Media Ekspert, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, ulotki i zakładki do książek zaprojektowane przez uczniów Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych.

Laureatami tegorocznej edycji zostali:

  1. Jan Chyczyński (ZS nr 2 w Brodach)
  2. Marek Michelis (ZS w Izdebniku)
  3. Karol Jasiówka (ZS w Izdebniku)
  4. Michał Paciorek (ZSP nr 2 w Wadowicach)
  5. Jakub Zaręba (ZS w Izdebniku)
  6. Olaf Kocur (ZSP nr 1 w Wadowicach)
  7. Adrian Zaręba (Gimnazjum nr 2 w Andrychowie)
  8. Kamil Ćwiertka (ZSS w Targanicach)
  9. Maciej Gzela (ZS w Graboszycach)
  10. Mateusz Gniadek (ZSP w Spytkowicach)

Międzyszkolny Test Wiedzy Multimedialnej '17

Za nami tegoroczna edycja Międzyszkolnego Testu Wiedzy Multimedialnej dla gimnazjalistów. Dziękujemy wszystkim raz jeszcze za wyrównaną walkę i gratulujemy zwycięzcom!Laureaci II edycji konkursu:1 – Jan Chyczyński (ZS nr.2 w Brodach)2 – Marek Michelis (ZS w Izdebniku)3 – Karol Jasiówka (ZS w Izdebniku)4 – Michał Paciorek (ZSP nr. 2 w Wadowicach)4 – Jakub Zaręba (ZS w Izdebniku)5 – Olaf Kocur (ZSP nr. 1 w Wadowicach)5 – Adrian Zaręba (Gimnazjum nr. 2 w Andrychowie)6 – Kamil Ćwiertka (ZSS w Targanicach)6 – Maciel Gzela (ZS w Graboszycach)6 – Mateusz Gniadek (ZSP w Spytkowicach)

Posted by Grafika Radocza on Mittwoch, 5. April 2017

Źródło: ZSCKU w Radoczy