Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Edukacja / Holenderscy goście w Zespole Szkół w Radoczy

Holenderscy goście w Zespole Szkół w Radoczy

Opublikowano w dniu: w kategorii: Edukacja   Wydarzenia  

W dniach 7-13.11.2016 r. społeczność Zespołu Szkół w Radoczy gościła 16 uczniów z dwoma opiekunami z partnerskiej szkoły Almende College w Silvolde, z którą współpracuje już od 2005 roku. Zaplanowane wyjazdy edukacyjne do Oświęcimia, Wadowic i Krakowa okazały się być bardzo emocjonującym przeżyciem, a wydarzenia sportowe i opracowane projekty pokazały, że międzynarodowa współpraca może odnieść niesamowity sukces. Tematem przewodnim projektów byli „Sławni Polacy i Holendrzy”, a całość została zaprezentowana przed zaproszonymi rodzicami, nauczycielami i wyjątkowymi gośćmi.

Podczas tegorocznej wymiany wiele osób udzieliło szkole niesamowitego wsparcia, za co pragniemy podziękować. Szczególnie rodzicom, którzy tak pięknie ugościli holenderskich partnerów uczniów. Wielu holenderskich gości czuło się bardzo związanych z ich gospodarzami, którzy stali się na ten czas dla nich rodziną.
W marcu 2017 ruszamy z rewizytą do Silvolde, a sądząc po rozstaniu uczniowie polscy i holenderscy nie mogą się doczekać, kiedy ten czas nadejdzie
– dodają organizatorzy.

Kolejny raz uczestnicy wymiany mieli okazję uczestniczyć w niecodziennej wymianie doświadczeń, które posłużyły wzajemnemu zrozumieniu i międzykulturowemu dialogowi opartemu na partnerstwie i wymianie szeroko pojętych dobrych praktyk.

        Źródło: ZSCKU w Radoczy