Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Edukacja / Geodeci z Radoczy wśród najlepszych szkół geodezyjnych w Polsce

Geodeci z Radoczy wśród najlepszych szkół geodezyjnych w Polsce

Opublikowano w dniu: w kategorii: Edukacja  

Tegorocznej XL Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej nie sposób zapomnieć ze względu na duże emocje, jakie towarzyszyły wyróżnionym spośród blisko 70 szkół ponadgimnazjalnych kształcących w zawodzie technik geodeta. Zawody drugiego stopnia – etap międzyszkolny i trzeciego stopnia – etap centralny odbyły się w dniach 04-07.04.2018 r., a ich Organizatorem były Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji im. H. Łopacińskiego i Oddział Stowarzyszenia Geodetów Polskich w Lublinie.

W skład jury konkursu weszli przedstawiciele Zarządu Głównego Stowarzyszenia Geodetów Polskich, przedstawiciel Głównego Geodety Kraju, nauczyciele akademiccy, nauczyciele ponadgimnazjalnych szkół geodezyjnych oraz wybitni praktycy.

Udział w Olimpiadzie daje młodym ludziom ogromne możliwości. Jeśli zostaną laureatami czy finalistami otrzymują indeksy na studia geodezyjne wybranych uczelni w kraju oraz zostają zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie, a ponadto mogą zaistnieć w środowisku geodezyjnym.

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy kolejny już raz znaleźli się wśród 25. szkół wyłonionych w etapie szkolnym. Szkołę reprezentowali: Monika Orzeł, Adrian Skowron i Dominik Abrantowicz, uczniowie klasy trzeciej technikum geodezyjnego. To oni znaleźli się wśród najlepszych w Polsce. Nie mieli łatwego zadania, ponieważ musieli rozwiązać nie tylko zadania testowe i testy, musieli również wykonać, kolejnego dnia etapu praktycznego, pomiary terenowe w 3-osobowym zespole.

A powszechnie wiadomo, że Olimpiada Wiedzy Geodezyjnej i Kartograficznej należy do bardzo trudnych konkursów. Uczestnicy powinni posiadać wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne wykraczające ponad podstawę programową dla ponadgimnazjalnych szkół geodezyjnych z przedmiotów specjalistycznych w dyscyplinie geodezja i kartografia oraz posiadać wiadomości z takich przedmiotów jak: matematyka rozszerzona, fizyka, astronomia czy geodezja satelitarna.

Uczniowie i tym razem godnie reprezentowali Zespół Szkół i choć nie udało się im zdobyć tytułu laureata lub finalisty, to nabyta wiedza i umiejętności pozwoliły uzyskać wynik nieznacznie odbiegający od najlepszych w kraju.

Gratulujemy i życzymy sukcesu w przyszłym roku!

Źródło: ZSCKU w Radoczy