Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Edukacja / „Działamy i wspieramy” – De Heus wspiera woźnicką szkołę

„Działamy i wspieramy” – De Heus wspiera woźnicką szkołę

Opublikowano w dniu: w kategorii: Edukacja   Wydarzenia  

„Działamy i wspieramy” to nazwa programu prospołecznego De Heus, uruchomionego w 2016 r. na 25 lecie De Heus w Polsce. W ramach programu pracownicy De Heus współpracują ze społecznością lokalną, realizując projekty na rzecz dzieci. W tegorocznej, II edycji programu opracowano projekt dla Szkoły Podstawowej w Woźnikach. Zakłada on zbudowanie ekologicznej ścieżki sensorycznej, ogrodu doświadczeń oraz zagospodarowanie niewykorzystanego terenu wokół boisk.

Wpłynie to na stymulowanie i rozbudzanie zainteresowań bogactwem świata przyrody, pogłębianie świadomości ekologicznej młodego odbiorcy, uczenie się poprzez doświadczanie polisensoryczne, eksperymentowanie i badanie najbliższego środowiska, w bezpośrednim kontakcie z przyrodą na terenie ogrodu szkolnego. Projekt realizowany jest przy współpracy nauczycieli i pracowników SP w Woźnikach, pracowników De Heus, rodziców. Zgodnie z harmonogramem działań dla wszystkich przedszkolaków
i uczniów szkoły utworzona została w szkole „ZMYSŁOLANDIA”, będąca namiastką efektów rozpoczętego projektu.  W sposób doświadczalny, każdy uczeń miał możliwość zobaczyć, usłyszeć, poczuć, dotknąć   i posmakować, przygotowanych do poszczególnych zmysłów przedmiotów i produktów. Dużym zainteresowaniem i aktywnością wykazali się uczniowie podczas warsztatów  i prezentacji multimedialnych przygotowanych przez: pracowników De Heus, pracowników Stowarzyszenia Dolina Karpia, leśniczego i pracownika z wydziału ochrony środowiska w Gminie Tomice. Sprzyjająca aura umożliwiła rozpoczęcie prac ziemnych na terenie objętym projektem. Pozostaje mieć nadzieję, że realizacja kolejnych etapów projektu przebiegnie równie  bezkolizyjnie, co umożliwi  jego zakończenie w zaplanowanym terminie.

Uroczyste otwarcie ogrodu doświadczeń ze ścieżką sensoryczna planowane jest na 3 czerwca 2017 r.

Źródło: Szkoła Podstawowa w Woźnikach