Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Dolina karpia / Zaproszenie na spotkanie informacyjne

Zaproszenie na spotkanie informacyjne

Opublikowano w dniu: w kategorii: Dolina karpia   Ogłoszenia  

Stowarzyszenie Dolina Karpia oraz Stowarzyszenie Gościniec 4 Żywiołów serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych współpracą rolników, agroturystów, mikro przedsiębiorców oraz wszystkie osoby, które chciałyby rozpocząć lub rozwinąć uprawy owoców, jarzyn oraz ich przetwórstwo na bezpłatne spotkanie informacyjne, które odbędzie się 25 kwietnia 2016 r. o godzinie 16:00 w biurze Stowarzyszenia Dolina Karpia w Zatorze.

Celem spotkania jest przedstawienie zasad funkcjonowania Inkubatora Kuchennego w Stryszowie, który będzie pierwszym tego typu obiektem w Polsce. Najważniejszą jego częścią będzie sala wyposażona w urządzenia dużej gastronomii oraz chłodnię, z której korzystać mogą małe firmy przetwórstwa spożywczego oraz rolnicy, dzięki czemu znacznemu obniżeniu ulegną koszty wejścia z produktem na rynek. Lokalni rolnicy i producenci będą mogli skorzystać z pomocy doradczej i technicznej, ale także sanitarno-epidemiologicznej oraz pomocy marketingowej.

Program spotkania:
– Informacja Stowarzyszenia Dolina Karpia nt. możliwości finansowania przetwórstwa w ramach realizacji LSR ze środków PROW 2014 -2020;
– Sprzedaż i dystrybucja produktów lokalnych – szanse i bariery;
– Inkubator Kuchenny w Stryszowie – szansą na rozwój produktów lokalnych oraz promocję regionu G4Ż.