Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Dolina karpia / V targi turystyczne doliny karpia zakończone sukcesem

V targi turystyczne doliny karpia zakończone sukcesem

Opublikowano w dniu: w kategorii: Dolina karpia   Wydarzenia  

22 maja (niedziela) na terenie siedmiu gmin: Zatora, Osieka, Polanki Wielkiej, Przeciszowa, Tomic, Brzeźnicy i Spytkowic, odbyły się V Targi Turystyczne Doliny Karpia. Dzień otwarty atrakcji turystycznych zgromadził licznych turystów oraz mieszkańców mających ochotę zakosztować w lokalnych produktach – zarówno atrakcjach turystycznych, jak i produktach kulinarnych. Honorowy Patronat nad imprezą objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel oraz Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa.

Pod hasłem Dolina Karpia – tyle możliwości, ile karp ma ości! jednocześnie, na terenie wszystkich gmin Doliny Karpia, otwarte zostały różnorakie atrakcje regionu, odbywały się rajdy, spływy, questy, wystawy oraz warsztaty rękodzielnicze. Turyści odwiedzali łowiska, galerie, kościoły, zabytki, izby regionalne ale również parki rozrywki czy gastronomię. W ten wyjątkowy dzień posiadacze Paszportu Doliny Karpia korzystali ze zniżek, z dodatkowo przygotowanych ofert, jednak największą wartością imprezy była możliwość zapoznania się z wszelkimi atrakcjami terenu pod kątem wyboru sposobu odpoczynku w wolnym czasie. Ułatwi to z pewnością „Paszport”, którego posiadacz otrzymał jednorazowy „rabat na przyszłość” oferowany przez atrakcje do końca 2016 roku lub otwarcia danej atrakcji. Spośród 30 atrakcji udostępnionych w tym dniu, na terenie naszej Gminy odwiedzić można było Galerię Sztuki Bałysówka w Tomicach, Izbę Regionalną przy kościele parafialnym w Witanowicach, Gospodarstwo Agroturystyczne Stajnia Grudki w Woźnikach oraz popływać na Skawie wraz z firmą Kajaki na Skawie z Tomic.

Wiele działo się również podczas zorganizowanego w tym dniu Festiwalu Kulinarno-Artystycznego na zatorskim runku. Na estradzie publiczności zaprezentowały się m.in. „Radoczanki” działające przy Kole Gospodyń Wiejskich w Radoczy, a na straganie z potrawami lokalnymi można było degustować m.in. jabłecznik radoczański przygotowany przez uczniów ZSCKU w Radoczy oraz kładzionkę ziemniaczaną, w przygotowaniu której mistrzyniami są panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Witanowicach.

Na zakończenie Targów odbyło się losowanie nagród, które zwycięzcom wręczał także Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski.

V targi turystyczne doliny karpia zakończone sukcesemV targi turystyczne doliny karpia zakończone sukcesem