wtorek, 16 kwietnia 2024
Tomice / Aktualności / Wydarzenia / Pomiary jakości powietrza w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tomicach

Pomiary jakości powietrza w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tomicach

W ramach realizacji przez Gminę Tomice projektu LIFE oraz współpracy z Krakowskim Alarmem Smogowym, wzorem lat ubiegłych, wczoraj (05.12), na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tomicach przy ulicy Dworskiej 9A rozpoczęły się pomiary stężeń pyłów zawieszonych PM10.

W tym roku pomiary polegają na zainstalowaniu dwóch pyłomierzy i czujnika CO2. Jeden z pyłomierzy będzie dokonywał pomiaru na zewnątrz szkoły. Drugi w jednej z sal lekcyjnych. Dodatkowo w sali zamontowano 3 czujniki CO2. Czujnik będzie wykorzystywany do dalszej interpretacji wyników pomiaru. Dane z pyłomierzy będą dostępne online na stronie Urzędu Gminy Tomice, ZSP Tomice oraz Krakowskiego Alarmu Smogowego. Dane z czujnika CO2 będą logowane i użyte do późniejszego opracowania naukowego.

Pomiary jakości powietrza w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tomicach

Raport z przeprowadzonych pomiarów – Tomice_LIFE_201920