Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 7:00 - 16:00
wtorek-czwartek: 7:00 - 15:00
piątek: 7:00 - 14.00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl

Aktualności

Skład Rady Gminy Tomice uzupełniony

W niedzielę (14.04) tuż po 21.00 Gminna Komisja Wyborcza w Tomicach podpisała protokół z wyborów uzupełniających do Rady Gminy w okręgu nr 8 obejmującym 1 mandat. W związku z tym, iż w okręgu wyborczym została zarejestrowana tylko jedna lista kandydatów, mandat radnego bez przeprowadzenia głosowania uzyskał Grzegorz WOJNOWSKI z KWW Grzegorza Wojnowskiego.
więcej

Święta tuż, tuż

W sobotnie popołudnie (13.04) w Szkole Podstawowej w Radoczy odbył się Gminny Pokaz Potraw Wielkanocnych zorganizowany przez Ośrodek Kultury Gminy Tomice we współpracy z Kołami Gospodyń Wiejskich i Szkołą Podstawową w Radoczy. Zgromadził on bardzo wielu mieszkańców, którzy przybyli zobaczyć i skosztować tradycyjnych potraw, które znajdą się na naszych stołach już za kilka dni. Na wspólnym stole Panie z sześciu Kół Gospodyń Wiejskich naszej Gminy oraz uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy zaprezentowały kilkadziesiąt niezwykłych przysmaków świątecznych.
więcej

Tour de Pologne upodobał sobie naszą Gminę

Rozpoczęły się przygotowania organizacyjne do tegorocznego 76. Tour de Pologne UCI World Tour, który odbędzie się w dniach 3 – 9 sierpnia 2019 r. Podczas I etapu Kraków-Kraków (136 km), w sobotę (03.08) kolarze przejadą drogą krajową nr 28 przez Tomice, by następnie skręcić na drogę powiatową do Witanowic. Po przejechaniu mostu na Skawie kolarze skręcą w kierunku Woźnik. Tam przez centrum wsi peleton ul. Wadowicką wjedzie do Bachowic. Tym samym największe sławy światowego kolarstwa będziemy mogli zobaczyć, gdy przemierzać będą teren naszej Gminy.
więcej

O bezpieczeństwie na sesji Rady Gminy Tomice

W piątek (29.03) odbyła się VI sesja Rady Gminy Tomice. Radni wysłuchali informacji Wójta o funkcjonowaniu gminy w okresie międzysesyjnym, rozpatrzyli dziewięć projektów uchwał oraz wysłuchali informacji z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach o zagrożeniach i działaniach ratowniczych jednostek straży pożarnej na ternie gminy Tomice w 2018 r.
więcej

Badanie techniczne opryskiwaczy

Urząd Gminy Tomice informuje, że w dniach 11-12 kwietnia b.r. od godz. 9.00 w Kółku Rolniczym w Radoczy, ul. Piastowska 35, przeprowadzone zostaną badania techniczne opryskiwaczy.
więcej

Badmintonowe wieści

Dwa dni trwała rywalizacja w MISTRZOSTWACH MAŁOPOLSKI w badmintonie, które rozegrane zostały w Niepołomicach. W sobotę (30.03) rozgrywane były zawody w kategorii: dzieci, żak i młodzik młodszy, natomiast w niedzielę (31.03) wystartowali młodzicy, juniorzy młodsi i kategoria OPEN. W turnieju wystartowało 133 zawodników i zawodniczek z całej Małopolski, w tym 14 zawodniczek i zawodników UKS Cross Tomice. Kolejny ich występ należy zaliczyć do bardzo udanych, bo wywalczyli aż 7 medali.
Sport  
więcej