Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek-piątek: 7:00 - 15:00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia

Aktualności z kategorii: Wydarzenia

Monitoring natężenia ruchu w Tomicach

Kilkanaście dni temu nad przejściem dla pieszych na drodze krajowej nr 28 w Tomicach firma Traxelektronik na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zamontowała kamery. Dzięki wpięciu do sieci można zobaczyć efekt ich pracy czyli monitoring ruchu pojazdów w obu kierunkach, w stronę Zatora jak i w stronę Wadowic. Nie robią tego na żywo, "zrzut" obrazu odbywa się co 5 minut. W sam raz, aby zobaczyć, czy są tutaj korki i trasa jest przejezdna.
więcej

Nagrodzeni w XIII Festiwalu Piosenki „MUZA 2017”

W sobotę (17.06) Regionalny Ośrodek Kultury Doliny Karpia w Zatorze po raz kolejny zorganizował Festiwal Piosenki "MUZA". Konkurs miał charakter imprezy otwartej. Wzięli w nim udział uczestnicy w różnych grupach wiekowych. Komisja Konkursowa w składzie: Konrad Mastyło oraz Renata Pawlik oceniała dobór repertuaru, interpretację wokalną, interpretację muzyczną oraz ogólny wyraz artystyczny uczestników konkursu, którzy łącznie zaprezentowali 83 utwory.
więcej

Ćwiczenia obronne „Czerwiec 2017” w naszej Gminie

W dniu dzisiejszym (20.06) i we środę (21.06) na terenie wszystkich gmin powiatu wadowickiego odbywa się wieloszczeblowe powiatowe ćwiczenie obronne "Czerwiec 2017". Na terenie Gminy Tomice, w związku z sytuacją powstałą w wyniku zdarzenia radiacyjnego, została uruchomiona „Akcja Jodowa”.
więcej

Strażacy ochotnicy rywalizowali w Witanowicach

W niedzielne przedpołudnie (18.06) na placu sportowym przy remizie OSP Witanowice po raz kolejny rozegrane zostały gminne zawody sportowo-pożarnicze OSP z terenu gminy Tomice. Tłumnie przybyli mieszkańcy gminy żywiołowo dopingowali zgłoszonych 20 drużyn z sześciu jednostek OSP. W zmaganiach wzięła też udział najmłodsza MDP "Sikieratki" z Witanowic, która zaprezentowała się w tym roku w ćwiczeniu bojowym.
Sport   Wydarzenia  
więcej

Woźniki najlepszym sołectwem w Turnieju Wsi

W Kronice Gminnej ostatni zapis o turnieju wsi został umieszczony pod datą 17 lipca 1987 r. Wtedy to z okazji oddania do użytku obiektu sportowego w Radoczy zorganizowano imprezę w wieloma konkurencjami sportowo-rekreacyjnymi. Puchar Naczelnika wywalczyło sołectwo Radocza. Po blisko 30 latach ta forma współzawodnictwa, dzięki pracownikom Ośrodka Kultury Gminy Tomice, powróciła do kalendarza imprez w naszej Gminie.
więcej

Zaproszenie na spotkanie – instalacje fotowoltaiczne

Wójt Gminy Tomice zaprasza mieszkańców na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości pozyskania dofinansowania ze środków unijnych na montaż instalacji fotowoltaicznych (kolektory słoneczne, fotowoltaika, pompy ciepła), które odbędzie się 30 czerwca 2017r. o godz. 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Tomicach przy ul. Dworskiej 9. Podczas spotkania, przedstawiciel firmy „VOLTIKA” zaprezentuje szczegóły dotyczące udziału w projekcie oraz przedstawi problematykę odnawialnych źródeł energii.
więcej

Jednogłośne absolutorium dla Wójta Witolda Grabowskiego

Na czwartek (01.06) zwołana została przez Przewodniczącego Rady Zygmunt Szymczaka XXVII absolutoryjna sesja Rady Gminy Tomice. Zebrani w sali Ośrodka Kultury Gminy Tomice wysłuchali oceny zasobów pomocy społecznej w gminie Tomice za rok 2016, sprawozdania z działalności Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej za rok 2016, sprawozdania z realizacji Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii za 2016 rok, sprawozdania z działalności Ośrodka Kultury Gminy Tomice za 2016 rok oraz sprawozdania z realizacji Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi w 2016 roku.
więcej

XVIII Ogólnopolski Rajd na Groń Jana Pawła II

Już po raz osiemnasty, we czwartek (01.06), odbył się Ogólnopolski Rajd Pieszy, Bieg i Rajd Rowerowy na Groń Jana Pawła II, w którym uczestniczyły grupy turystów, a także biegacze oraz rowerzyści. Celem imprezy było dziękczynienie za pontyfikat papieża Jana Pawła II, uczczenie XVIII rocznicy nadania Zespołowi Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Radoczy imienia św. Jana Pawła II, poznanie ukochanych przez papieża szlaków beskidzkich oraz popularyzacja turystyki, biegania i jazdy na rowerze jako najprostszej formy aktywności fizycznej.
więcej

W Woźnikach otwarto „Zmysłogród”

W sobotę (03.06) przy szkole podstawowej w Woźnikach dokonano uroczystego otwarcia Ścieżki Sensorycznej i Ogrodu Doświadczeń zrealizowanych w ramach programu „Działamy i wspieramy” spytkowickiej firmy De Heus. Dzięki Patrykowi Wiktorowi – uczniowi kl. IV teren ten otrzymał nazwę „ZMYSŁOGRÓD”.
więcej