Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek-piątek: 7:00 - 15:00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Wydarzenia

Aktualności z kategorii: Wydarzenia

Puchar Wójta dla Dębu Tomice

W sobotę (15.07) na boisku w Witanowicach rozegrano I Turniej Piłki Nożnej Seniorów. Do udziału, koordynator ds. sportu i rekreacji przy OKGT Paweł Kręcioch, zaprosił wszystkie kluby z naszej Gminy. Była to doskonała okazja do przyjrzenia się testowanym w poszczególnych zespołach zawodników oraz jeden z elementów przygotowań do nowego sezonu 2017/2018 w trzech klasach rozgrywkowych.
Sport   Wydarzenia  
więcej

Te Deum Laudamus za 700-lecie wsi i parafii Witanowice

Od początku tego roku wieś i parafia Witanowice przygotowały się do swojego święta. Organizowano spotkania z lokalnym artystami i pisarzami, Panie z Koła Gospodyń Wiejskich przybliżały dawne zwyczaje i tradycje. W parafii odbyły się misje parafialne i ekstremalna droga krzyżowa. W wiele wydarzeń, które odbywały się w sołectwie wplecione zostały elementy związane z jubileuszem 700-lecia wsi i parafii Witanowice.
więcej

Odnawialne źródła energii w twoim domu

W piątek (30.06) w Gminnym Ośrodku Kultury w Tomicach odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące uzyskania wsparcia finansowego na wykorzystanie odnawialnych źródeł energii ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 - 2020, Poddziałania 4.1.1 „Rozwój infrastruktury produkcji energii ze źródeł odnawialnych”, podczas którego przedstawiciel firmy "VOLTAIKA" zaprezentował szczegóły dotyczące udziału w projekcie oraz przedstawił problematykę odnawialnych źródeł energii. W spotkaniu wzięło udział 23 mieszkańców.
więcej

Blisko 2 mln dotacji na kanalizację

We wtorek (04.07) Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Stanisław Sorys przekazał Wójtowi Gminy Tomice Witoldowi Grabowskiemu umowę na dofinansowanie budowy sieci kanalizacyjnej w Tomicach. Nasza Gmina otrzymana na ten cel 1.954.927,00 zł. To jedna z największych dotacji otrzymanych przez naszą Gminę.
więcej

Zmieniamy przestrzeń przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tomicach

We czwartek (29.06) w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego została podpisana przez Wójta Gminy Witolda Grabowskiego umowa na dofinansowanie „Budowy ogólnodostępnego placu zabaw dla dzieci w Tomicach” – operacji realizowanej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”„ objętego PROW 2014-2020. Na projekt, złożony w ramach naboru wniosków zorganizowanego przez Stowarzyszenie Dolina Karpia, o wartości 299.412,30 zł Gmina Tomice uzyskała dofinansowanie w wysokości 190,516,00 zł.
więcej

Monitoring natężenia ruchu w Tomicach

Kilkanaście dni temu nad przejściem dla pieszych na drodze krajowej nr 28 w Tomicach firma Traxelektronik na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zamontowała kamery. Dzięki wpięciu do sieci można zobaczyć efekt ich pracy czyli monitoring ruchu pojazdów w obu kierunkach, w stronę Zatora jak i w stronę Wadowic. Nie robią tego na żywo, "zrzut" obrazu odbywa się co 5 minut. W sam raz, aby zobaczyć, czy są tutaj korki i trasa jest przejezdna.
więcej

Nagrodzeni w XIII Festiwalu Piosenki „MUZA 2017”

W sobotę (17.06) Regionalny Ośrodek Kultury Doliny Karpia w Zatorze po raz kolejny zorganizował Festiwal Piosenki "MUZA". Konkurs miał charakter imprezy otwartej. Wzięli w nim udział uczestnicy w różnych grupach wiekowych. Komisja Konkursowa w składzie: Konrad Mastyło oraz Renata Pawlik oceniała dobór repertuaru, interpretację wokalną, interpretację muzyczną oraz ogólny wyraz artystyczny uczestników konkursu, którzy łącznie zaprezentowali 83 utwory.
więcej

Ćwiczenia obronne „Czerwiec 2017” w naszej Gminie

W dniu dzisiejszym (20.06) i we środę (21.06) na terenie wszystkich gmin powiatu wadowickiego odbywa się wieloszczeblowe powiatowe ćwiczenie obronne "Czerwiec 2017". Na terenie Gminy Tomice, w związku z sytuacją powstałą w wyniku zdarzenia radiacyjnego, została uruchomiona „Akcja Jodowa”.
więcej

Strażacy ochotnicy rywalizowali w Witanowicach

W niedzielne przedpołudnie (18.06) na placu sportowym przy remizie OSP Witanowice po raz kolejny rozegrane zostały gminne zawody sportowo-pożarnicze OSP z terenu gminy Tomice. Tłumnie przybyli mieszkańcy gminy żywiołowo dopingowali zgłoszonych 20 drużyn z sześciu jednostek OSP. W zmaganiach wzięła też udział najmłodsza MDP "Sikieratki" z Witanowic, która zaprezentowała się w tym roku w ćwiczeniu bojowym.
Sport   Wydarzenia  
więcej

Woźniki najlepszym sołectwem w Turnieju Wsi

W Kronice Gminnej ostatni zapis o turnieju wsi został umieszczony pod datą 17 lipca 1987 r. Wtedy to z okazji oddania do użytku obiektu sportowego w Radoczy zorganizowano imprezę w wieloma konkurencjami sportowo-rekreacyjnymi. Puchar Naczelnika wywalczyło sołectwo Radocza. Po blisko 30 latach ta forma współzawodnictwa, dzięki pracownikom Ośrodka Kultury Gminy Tomice, powróciła do kalendarza imprez w naszej Gminie.
więcej