A+ A-
bip epuap facebook youtube
Tomice / Aktualności / Sport / Jedna bramka zadecydowała o sukcesie

Jedna bramka zadecydowała o sukcesie

Grudzień to już tradycyjnie czas, gdy trener UKS „Cross” Tomice Marek Galas zaprasza najlepsze drużyny regionu do udziału w Gwiazdkowym Turnieju Piłki Ręcznej Dziewcząt. Tym razem, w siódmej jego edycji, w sobotę (10.12) do rywalizacji z zawodniczkami z Tomic stanęły drużyny reprezentujące Gimnazjum w Budzowie (mistrz powiatu suskiego), Gimnazjum Nr 1 w Andrychowie (mistrz powiatu wadowickiego) oraz Gimnazjum w Osieku (mistrz powiatu oświęcimskiego).

Każda z drużyn rozegrała po trzy spotkania, każde trwające 20 minut. Licznie zgromadzona w hali publiczność mogła zobaczyć naprawdę dobre widowiska. Mecze były zacięte, a zawodniczki walczyły o każdą piłkę. Dowodem ich zaangażowania były liczne zadrapania i siniaki.
Już po pierwszych spotkaniach widać było, że drużyny są bardzo dobrze przygotowane do turnieju, a o końcowych wynikach decydować będą wyłącznie detale. Mecze kończyły się zwykle jednobramkowymi zwycięstwami, a ostatnie dwa miały zadecydować o ostatecznym układzie tabeli. W spotkaniu o III miejsce zmierzyły się zawodniczki z Budzowa i Andrychowa. Lepsze o jedną bramkę były mistrzynie powiatu suskiego i to one stanęły na najniższym stopniu podium. Mecz pomiędzy gospodyniami z Cross Tomice i Gimnazjum w Osieku – mistrzem powiatu oświęcimskiego miał dać zaś odpowiedź, kto wygra VII Gwiazdkowy Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Tomice. Po pierwszej połowie na kilku bramkowe prowadzenie wyszły zawodniczki z Osieka i wydawało się, że wygraną „mają w kieszeni”. Druga połowa to przebudzenie tomiczanek, które doprowadziły do remisu. Niestety do zwycięstwa zabrakło odrobiny szczęścia i mecz zakończył się wynikiem 10-10. O układzie w tabeli musiał zadecydować bilans bramkowy. Ten też nie okazał się szczęśliwy dla zawodniczek z Cross Tomice, które o jedną bramkę były gorsze od drużyny z Osieka i to one wyjechały z sobotniego turnieju z Pucharem Wójta Gminy Tomice.

IV miejsce – Gimnazjum w Andrychowie – 3 mecze – 0 pkt – 22:26

Puchary i nagrody wręczył ich fundator Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski oraz organizator turnieju Marek Galas.