gmina@tomice.pl
Tomice / Aktualności / Sport

Aktualności z kategorii: Sport

Młodzież z Radoczy i Witanowic najlepsza w rejonie

W poniedziałek (20.03) w Radoczy odbył się finał rejonowy Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (BRD). Dla wszystkich szkół jest to impreza prestiżowa i w rocznym kalendarzu zaznaczona na czerwono. Chcąc zaistnieć w zawodach należy przygotować się w trzech różnych dziedzinach. Najpierw młodzież pisze test dotyczący przepisów ruchu drogowego, następnie prezentuje umiejętności udzielania pierwszej pomocy, a na koniec, w widowiskowej części, pokonuje na rowerze trudny tor przeszkód.
Sport   Wydarzenia
więcej

Przywieźli z Jędrzejowa worek medali

Rewelacyjnie dla zawodników UKS Cross w Tomicach zakończyła się dwudniowa wyprawa na Ogólnopolski Turniej Badmintona w Jędrzejowie. Ośmioosobowa ekipa wywalczyła w sumie 6 medali. Najlepiej spisali się Gabrysia Garlej i Dawid Grochal, którzy w kat. Gimnazjum wywalczyli I miejsca i złote medale. II miejsce i srebrny medal w tej samej kat. wiekowej zdobył Bartek Paletko, a III miejsce i brązowy medal Gabrysia Borek. Również II miejsce w kat. SP kl. IV-VI zajęła Kinga Wójcik, a w kat. SP kl.I-III Maja Wójcik zajęła III miejsce. Gratulujemy wszystkim startującym zawodnikom.
Edukacja   Sport
więcej

Udane starty w Pleśnej

W sobotę (25.02) w Pleśnej rozegrano IV Turniej Wojewódzki z cyklu małopolskiego współzawodnictwa sportowego w badmintonie. W turnieju wystartowało 118 zawodniczek i zawodników z całej Małopolski. Wśród uczestników turnieju było również 5 zawodników UKS Cross Tomice, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki i wywalczyli dwa medale.
Sport
więcej

Z Peletonem po przygodę

Na rowerach zwiedzili nie tylko Polskę ale niemal całą Europę, dotarli nawet na najbardziej wysunięty północny kraniec Starego Kontynentu - Nordkapp. Obecnie zapraszają do współpracy wszystkich pasjonatów kolarstwa szosowego.
Prasa   Sport
więcej

Jubileuszowe święto futsalu w Tomicach

Dziesięć lat temu podczas otwarcia hali sportowej w Tomicach ówczesny biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej, a obecnie biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek przekazywał zawodnikom tomickiego Dębu okazały puchar. Stał się on główną nagrodą rozgrywanego od 2007 roku turnieju halowego w piłce nożnej, który już na stałe zagościł w kalendarzu przygotowań zespołów z naszej gminy do rozgrywek rundy wiosennej.
więcej

Siatkarski karnawał w gminie Tomice

Sześć ekip biło się o mistrzostwo w I Karnawałowym Rodzinnym Turnieju Siatkówki (28.01). Nie zabrakło dobrych meczów, sportowej atmosfery i pierwiastka zabawy, co przecież w sporcie, szczególnie amatorskim, jest aspektem bardzo ważnym. W sumie na parkiecie rywalizowało ponad 40 zawodników i zawodniczek.
Sport
więcej

Badmintoniści nie zwalniają tempa

W niedzielę (15.01) w hali widowiskowo-sportowej w Szczucinie rozegrany został Otwarty Turniej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w badmintonie. W turnieju wystartowało 197 zawodników z 3 województw: małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Zawodnicy UKS Cross Tomice wywalczyli w nim 2 medale. W kategorii młodzików młodszych II miejsce po zaciętym i emocjonującym pojedynku finałowym (przegranym w stosunku setów 2:1) zajął Bartek Wata, a w kategorii juniorek młodszych III miejsce zajęła Lidka Barbachowska.
Sport
więcej

Mikołajkowy turniej w piłce nożnej

Od dnia powstania Stowarzyszenia „Blisko Skawy”, mającego swoją siedzibę w Witanowicach, minęło dopiero pół roku, a już może ono pochwalić się wieloma inicjatywami, zwłaszcza w dziedzinie sportu. Stowarzyszenie powołało do życia Akademię Piłkarską „Queens” Witanowice i wystawiło 23-osobową drużynę dziewcząt do rozgrywek IV ligi kobiet oraz zorganizowało treningi w miejscowej szkole dla blisko 50 dzieci.