Tomice / Dla mieszkańca / Kultura / Zespoły artystyczne / Zespól wokalny „Czarna trzynastka” w Witanowicach

Zespól wokalny „Czarna trzynastka” w Witanowicach

Zespół wokalny „Czarna Trzynastka” założony został Przez pana Antoniego Kwarciaka w 1993 roku. Obecny skład zespołu to już kolejne pokolenie dziewcząt śpiewające przy Młodzieżowej Drużynie OSP w Witanowicach. Do największych osiągnięć zespołu należy udział w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Strażackiej w Ciechocinku, Regionalnych Spotkaniach Zespołów Scenicznych w Wadowicach , w Wiśle, Opatowie i Krynicy oraz w Koncercie Jubileuszowym Warszawa 2000. Zespół był wielokrotnym laureatem festiwali piosenki harcerskiej.
„Czarna Trzynastka” uczestniczy w różnorodnych spotkaniach braci strażackiej prezentując w czasie występów muzykę rozrywkową, o tematyce strażackiej, a w okresie świątecznym polskie kolędy i pastorałki.