Tomice / Dla mieszkańca / Kultura / Zespoły artystyczne / Zespół muzyczny „Wiolinki” przy ośrodku kultury w Tomicach

Zespół muzyczny „Wiolinki” przy ośrodku kultury w Tomicach

Zespół Muzyczny „WIOLINKI”
działający przy Ośrodku Kultury Gminy Tomice

Zespół muzyczny „Wiolinki” powstał w kwietniu 2008 roku, działa wiolinki00przy Ośrodku Kultury Gminy Tomice.
Założycielem zespołu jest Pani Małgorzata Kalińska (absolwentka Państwowej Szkoły Muzycznej w Wadowicach z 1978 roku), aktualnie nauczyciel w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Tomicach.
Repertuar grupt to muzyka rozrywkowa – piosenki biesiadne, weselne, ludowe, turystyczne, poezja śpiewana; utwory z repertuaru Budki Suflera, Maryli Rodowicz, Lady Pank, Czerwonych Gitar, Perfect, Lombard, Bajm; w okresie Świąt Bożego Narodzenia – kolędy. Młodzież gra na gitarach, instrumentach perkusyjnych oraz śpiewa. W trakcie niektórych występów wykorzystuje umiejętności recytatorskie.
Na zajęcia prowadzone przez Panią Małgorzatę Kalińską uczęszczają dzieci z gminy Tomice.