Urząd Gminy Tomice
ul. Wadowicka 51
34-100 Tomice
Godziny otwarcia:
poniedziałek: 8:00 - 16:00
wtorek-piątek: 7:00 - 15:00
Dane kontaktowe:
+48 33 823 35 98
gmina@tomice.pl

Aktualności

Zawiadomienie – XXVII sesja Rady Gminy Tomice VII kadencji

Zgodnie z art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2016 r. poz. 446 z późn. zm.) Przewodniczący Rady Gminy Tomice Zygmunt Szymczak zwołuje na dzień 1 czerwca 2017 r. (czwartek) o godz. 14.15 XXVII sesję Rady Gminy Tomice w kadencji 2014-2018. Obrady odbędą się w siedzibie Ośrodka Kultury Gminy Tomice przy ul. Dworskiej 9 w Tomicach.
więcej

Ogłoszenie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Wadowicach informuje, iż w związku z przedłużeniem terminu przyjmowania wniosków o dopłaty bezpośrednie do gruntów rolnych na rok 2017, wnioski będą przyjmowane w Biurze Powiatowym ARiMR w Wadowicach według następującego harmonogramu pracy biura:
więcej

Wspaniałe osiągnięcie na zakończenie sezonu

Uwieńczeniem. obfitego w dobre informacje o sukcesach, sezonu 2016/17 były rozegrane w ostatni weekend (19-21.05) w Białymstoku Mistrzostwa Polski Młodzików Młodszych w badmintonie. Rewelacyjny występ zanotował w nim BARTEK WATA zajmując V MIEJSCE. Dopiero w ćwierćfinale uległ w trzech setach rozstawionemu z numerem 1 Maksowi Danielakowi z KKS Ruch Piotrków Trybunalski 1:2. Losy spotkania ważyły się do ostatnich lotek bardzo wyrównanego trzeciego seta, którego Bartek przegrał minimalnie w samej końcówce 19:21.
Sport  
więcej

Majowe terminy odbioru odpadów komunalnych (I)

Urząd Gminy Tomice przypomina mieszkańcom, że zgodnie z harmonogramem 22 maja nastąpi kolejny odbiór odpadów komunalnych w miejscowości Tomice (rejon A), a 23 maja – Tomice (rejon B). Prosimy o oznaczenie worków i pojemników kodami kreskowymi. Jednocześnie informujemy, że trasa odbioru odpadów pokrywa się z istniejącymi w Gminie ulicami.
więcej

Kreatywni ekolodzy rywalizowali w Woźnikach

W czwartek (18.05) w Szkole Podstawowej w Woźnikach odbyła się czwarta edycja Ekologicznej Olimpiady Kreatywności. Tegorocznym tematem przewodnim była bioróżnorodność w Dolinie Skawy. W zawodach wzięły udział drużyny reprezentujące cztery gminne szkoły podstawowe z Woźnik, Witanowic, Radoczy i Tomic oraz drużyna ze szkoły podstawowej w Bachowicach.
więcej

Tour de Pologne zmienia trasę – przejedzie przez całą naszą gminę

Trwają prace organizacyjne do tegorocznego 74 Tour de Pologne UCI World Tour. Wiadomo już, że trasa pierwszego etapu (29.07) Kraków - Kraków uległa korekcie na odcinku Tomice - Liszki. Kolarze przejadą drogą krajową nr 28 przez Tomice, by następnie skręcić na drogę powiatową do Witanowic. Po przejechaniu mostu na Skawie kolarze skręcą w kierunku Woźnik. Tam przez centrum wsi peleton ul. Wadowicką wjedzie do Bachowic. Tym samym zwiększy się ilość miejsc, z których będzie można podziwiać najlepszych kolarzy.
Ogłoszenia   Sport  
więcej

Siódma noc muzeów – zaproszenie do gminy Tomice

Wielkimi krokami zbliża się kolejna Noc Muzeów – ogólnopolska akcja w której muzea, galerie i instytucje kultury bezpłatnie udostępniają swoje zbiory zwiedzającym. Po raz siódmy, w sobotę (20.05) muzea i placówki kulturalne ziemi wadowickiej zapraszają wszystkich chętnych do zwiedzenia swoich ekspozycji i uczestnictwa w licznie przygotowanych atrakcjach.
więcej